طلاق و تمام نکات آن / وکیل طلاق

طلاق و تمام نکات آن / وکیل طلاق

طلاق چیست 

انواع طلاق

طلاق رجعی

طلاق بائن

طلاق خلعی

 

طلاق چیست

طلاق امری حلال است . اما تنها امر حلالی است که در اسلام به شدت مذمت شده ، هرچند در برخی موارد چاره‌ای جز طلاق برای طرفین نیست و با کمال تاسف این روزها افراد زیادی با این نوع پرونده دست و پنجه نرم می‌کنند .
با از هم پاشیدن بنیاد زندگی مشترک علاوه بر آسیب های روحی وارده به زوجین ، فرزندان و جامعه نیز دچار آسیب می شوند . به خاطر همین ما می‌خواهیم در این نوشته مطالبی را در خصوص انواع طلاق ، طلاق به درخواست زوج و طلاق توافقی و طلاق به درخواست زوجه و غیره مطرح نماییم . البته به شما توصیه می کنیم که در صورت بروز هرگونه جریان ناخوشایند در زندگی مشترک از مشاوره تلفنی رایگان وکیل متخصص طلاق گروه حقوقی وکیل ۲۴ استفاده کنید و یا سوالات خود را به صورت مشاوره حقوقی آنلاین مطرح کنید . در خیلی از موارد راه‌حل طلاق نیست و می‌توان به نحو دیگری به حقوق خود دست پیدا کرد .

انواع طلاق

قانون مدنی در ماده ۱۱۴۳ به تبیین دو نوع طلاق پرداخته که هر کدام را توضیح میدهیم .
الف ) طلاق رجعی

در این طلاق در مدت عده شوهر حق رجوع دارد و میتواند طلاق را بر هم بزند . این طلاق ناپایدارترین نوع طلاق است . این موضوع (رجوع ) ممکن است با انجام عملی باشد از قبیل لمس کردن و یا با بیان لفظ . البته هر لفظ یا هر فعلی نشان‌دهنده رجوع نیست بلکه باید قصد و هدف از آن بر هم زدن طلاق صورت گرفته باشد .

ب ) طلاق بائن

این طلاق به طلاق خلعی هم معروف است . در صورتی که رابطه زناشویی صورت نگرفته باشد و زوجه باکره باشد طلاق بائن است . در طلاق بائن نیاز به نگه داشتن عده نیست ، مهریه زوجه غیر مدخوله نیز نصف است . طلاق زوجه یائسه نیز از نوع طلاق بائن است و عده ندارد ، در طلاق بائن زوج به هیچ وجه حق رجوع زوجه را ندارد چنانچه زوج و زوجه بخواهند مجدد با یکدیگر زندگی کنند ، می بایست دوباره صیغه عقد نکاح را جاری کرده به عبارتی مجددا ازدواج کنند .

طلاق خلعی

این نوع طلاق از نوع طلاق بائن است . البته برخی طلاق خلع را نوعی مستقل می دانند ولی ما در اینجا بر اساس ماده ۱۱۴۵ قانون مدنی طلاق خلع را از نوع طلاق بائن می دانیم . چنانچه زوجه به علت تنفری که در مورد زوج از خود پیدا می کند تمام یا بخشی از مهریه خود یا مال دیگری را به منظور رهایی از قید زوجیت به زوج ببخشد طلاق خلع صورت میگیرد .

طلاق اگر چه به ظاهر ساده به نظر میرسد ولی از پیچیدگی های فنی خاصی برخوردار است که عدم اطلاع از این پیچیدگی ها ممکن است مدتها زمان و پول شما را صرف کند و در آخر هم نتیجه مورد انتظار حاصل نگردد . وکیل متخصص طلاق گروه حقوقی وکیل 24 به عنوان وکیل اختصاصی شما در سراسر کشور آماده پاسحگویی به سوالات شما به صورت مشاوره آنلاین رایگان و مشاوره تلفنی رایگان میباشد . این افتخار ماست که به عنوان وکیل اختصاصی شما با بهره گیری از وکلای مجرب و کارآزموده در زمینه های طلاق,مهریه,نفقه,اجرت المثل,استرداد جهیزیه,حضانت طفل,ملاقات طفل و همچنین در سایر دعاوی از قبیل مطالبه وجه چک,مطالبه وجه سفته,دعاوی ملکی و سایر دعاوی حقوقی و کیفری در خدمت شما باشیم و به سوالات شما پاسخ دهیم . گروه حقوقی وکیل24 از ابتدا تا انتهای پرونده شما به عنوان وکیل اختصاصی در خدمت شما خواهد بود .

در این رابطه مطالعه مقالات زیر به شما توصیه میشود . 

طلاق از طرف مرد

طلاق از طرف زن

طلاق توافقی

فسخ نکاح

 
  • تعداد بازدید: 257
  • 1399/04/23
Support مشاوره تلفنی رایگان داشتن وکیل اختصاصی یک رویا نیست ما در 24 ساعت شبانه روز در خدمت شما هستیم