آیا راجع به وکالت بلاعزل چیزی می دانید؟

آیا راجع به وکالت بلاعزل چیزی می دانید؟

امروزه به دلایل کمبود وقت، بسیاری از افراد ترجیح می دهند که انجام امور خود را به به دیگران بسارند. وکالت بلاعزل فرایندی است که افراد انجام کار های خود را به صورت قانونی به اشخاص دیگری که به عنوان وکیل شناخته می شنود، می سپارند. اگر شما نیز دارای مشکلات مختلف و یا کمبود وقت هستید و خود نمی توانید به دنبال کار هایتان بروید باید از این جور مسائل سر در بیاورید. بنابراین سوال ما از شما این است که آیا راجع به وکالت بلاعزل چیزی می دانید؟ اگر جواب شما خیر است و یا نکات خیلی کمی در این باره می دانید ما به شما پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید.

 وکالت بلاعزل چیست؟

اولین مطلبی که باید به آن بپردازیم پاسخ به سوال وکالت بلاعزل چیست؟ است. فرد می تواند وکیل خود را هر زمان که بخواهد عزل نماید. در صورتی وکیل توسط موکل قابل عزل نمی باشد که در وکالت نامه این امر ذکر شده باشد. پس این نوع از وکالت نامه به این معنی است که فرد حق بر کنار کردن وکیلش را از خودش گرفته است. بنابراین وکالتی که در آن عزل وکیل ممنوع باشد، وکالت بلاعزل خوانده می شود. افراد زیادی وجود دارند که به اشخاص دیگر وکالت می دهند. فرقی ندارد که این فرد وکالت خوانده و یا نخوانده باشد. اما بهتر است در رابطه با کار های حقوقی با یک فرد آگاه مثل یک وکیل ماهر مشورت کنید که بعد ها در کار مورد نظر خود دچار مشکل نشوید.

 وکالت بلاعزل در ارث

وکالت بلاعزل در ارث یکی از مهمترین مسائلی است که به آن پرداخته می شود. اگر بخواهیم در این زمینه یک مثال بزنیم می توانیم بگوییم به عنوان مثال یک نفر به شخص دیگری در زمینه ی فروش ارث وکالت بلاعزل می دهد. و آن شخص می تواند کار های فروش ارث را انجام دهد و مانع قانونی ای از این جهت بر سر راه او نباشد. بعضی وقت ها هم یک نفر چیزی را که به او ارث رسیده است می تواند بفروشد و به خریدار وکالت بلاعزلی بدهد تا او بتواند مال را به نام خود ثبت نماید.

 نحوه ابطال وکالت بلاعزل

بسیاری از مردم می خواهند بدانند که نحوه ابطال وکالت بلاعزل چگونه است. باید گفت که در این زمینه چیز های مختلفی می توان گفت. اما معروف ترین آن ها فوت و یا به جنون رسیدن وکیل و یا موکل است. البته اگر شرایطی که در وکالت و عقد گذاشته شده است توسط وکیل رعایت نشود، موکل می تواند آن را فسخ نماید. البته پیرامون شرایط آخری که گفته شد می توان بحث های زیادی داشت.

نحوه ابطال وکالت بلاعزل

 وکالت بلاعزل بعد از فوت

وکالت بلاعزل بعد از فوت به این معنی است که وکالت بعد از مرگ وکیل و یا موکل از بین می رود. در این میان اگر در وکالت نامه ذکر شده باشد که بعد از فوت همچنان وکالت ادامه داشته باشد، این امر امکان پذیر است. 

 خیانت در وکالت بلاعزل

خیانت در وکالت بلاعزل در دسته ی جرایم مالی قرار داده می شود. اگر وکیلی در امانت خیانت کند مرتکب جرم شده است. البته باید دانست که جرم باید عینی و قابل اثبات باشد.

 نمونه رای ابطال وکالت بلاعزل

نمونه رای ابطال وکالت بلاعزل می تواند برای عده ای راه گشا باشد. اگر می خواهید که با این نمونه ها بیشتر آشنا شوید می توانید به گروه حقوقی وکیل 24 مراجعه نمایید. مشاوران حاضر در این مجموعه به خوبی شما را درباره وکالت بلاعزل و مسائل پیرامون آن راهنمایی می کنند.

 هزینه وکالت بلاعزل

بسیاری از مردم می خواهند درباره هزینه وکالت بلاعزل بیشتر بدانند. برای دانستن هزینه ی آن بهتر است که به یک دفتر وکالت ارزان و خوب در تهرانپارس مراجعه نمایید.

هزینه وکالت بلاعزل

 نمونه سند وکالت فروش اموال غیر منقول

مشاهده ی نمونه سند وکالت فروش اموال غیر منقول خالی از لطف نیست. برخی از افراد هستند که برای فروش اموال غیر منقول به وکیل خود یا یک شخص دیگر وکالت فروش می دهند.

 باطل کردن وکالت نامه

خیلی از افراد هستند که بعد از دادن وکالت نامه به یک نفر پشیمان می شوند و با مشکلاتی که در آینده پیش می آید از کاری که کرده اند پشیمان می شوند. گاهی نیز نیاز به وکالت نامه از بین می رود. به هر حال می خواهند که وکالتی را که به شخص مورد نظرشان داده اند باطل کنند. اگر شما نیز درخواست باطل کردن وکالت نامه را دارید می توانید از وکلای گروه حقوقی وکیل 24 مشورت بگیرید و سپس برای کار خود اقدام نمایید و اشتباهات خود را به حداقل کاهش دهید.

 بخشنامه ثبتی ضم امین

ممکن است بخشنامه ثبتی ضم امین مورد توجه برخی از افراد باشد. ضم امین یعنی یک نفر را به جای خود امین و امانتدار قرار دادن. بسیاری از افراد در سراسر دنیا اقدام به دادن وکالت به اشخاص دیگر می کنند.

 ضم امین در وکالت بلاعزل

ضم امین در وکالت بلاعزل مورد توجه می باشد. افرادی که به دلایل مختلف توانایی انجام کار های خود را ندارند یک نفر را به عنوان امین خود قرار می دهند و ممکن است که به او وکالت بلاعزل بدهند.

ضم امین در وکالت بلاعزل

 این سند در نفس وکالت موثر است یعنی چه

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که این سند در نفس وکالت موثر است یعنی چه. یعنی وکیلی که برای انجام کار ها گرفته شده است بلاعزل می باشد و آنچه که توسط موکل در وکالت تایید شده است در نفس وکالت تاثیر دارد. یعنی هر کاری که وکیل در زمینه وکالت نامه انجام دهد انگار که خود موکل انجام داده است. امضای وکیل حکم امضای موکل در زمینه مورد نظر را دارد.  

 تفسیر ماده 683 قانون مدنی

تفسیر ماده 683 قانون مدنی یک تفسیر مهم است که باید به آن توجه کافی داشت. این ماده از قانون مدنی می گوید اگر که موکل کاری بر خلاف وکالتی که به وکیل خود داده است انجام دهد، وکالتی که داده است باطل خواهد شد. به عنوان مثال اگر مالی را که موکل وکالت آن را به وکیل خود داده است را زودتر از وکیل بفروشد، وکالت به خودی خود باطل می شود و این کار هیچ مشکلی نخواهد داشت. در بخش بعدی بیشتر به این موضوع می پردازیم.

 انجام مورد وکالت توسط موکل

خیلی ها می پرسند که انجام وکالت توسط موکل امکان پذیر است یا خیر؟ پاسخ این سوال بله است. موکل می تواند همان کار هایی را که به وکیل سپرده است خودش انجام دهد. به عنوان مثال همانطور که گفته شد علاوه بر وکیل خودش نیز مالی را که به خاطرش وکالت داده است را به فروش برساند. از نظر حقوقی این کار امکان پذیر بوده و کاملا صحیح می باشد.

انجام مورد وکالت توسط موکل

وکالت بلاعزل ضمن عقد خارج لازم

وکالت بلاعزل ضمن عقد خارج لازم یعنی وکالت به صورت نتیجه عقد درآمده است و موکل حق عزل کردن وکیل خود را ندارد. همچنین وکیل نمی تواند که از مسئولیت خود استعفا بدهد. البته ممکن است که در این میان استثنائاتی نیز وجود داشته باشد. به عنوان مثال در شرایطی که فقط موکل از شرایط سود می برد فقط اوست که می تواند مسئولیت را از گردن وکیلش بردارد. مانند کسی که اداره مال و اموال خود را به یک شخص سپرده و آن شخص قرار نیست که از موکلش پولی دریافت نماید. اگر در این زمینه به کمک بیشتری نیاز دارید بهتر است از گروه حقوقی وکیل 24 کمک بگیرید و این مسئله را با آن ها در میان بگذارید.

مشاوره حقوقی تلفنی رایگان با وکیل در تهرانپارس

یکی از مناسب ترین کار هایی که می توان در زمینه وکالت بلاعزل انجام داد، مشاوره حقوقی تلفنی رایگان با وکیل در تهرانپارس است. مشاوره حقوقی  تلفنی با وکیل به طور رایگان در زمینه ی وکالت بلاعزل موجب می شود که شما کار های حقوقی خود را با دقت و اطمینان بیشتری انجام دهید. گروه حقوقی وکیل 24 ارائه خدمات حقوقی رایگان توسط وکیل اختصاصی می تواند یاری دهنده ی شما در مسائل این چنینی باشد. مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین رایگان با وکیل در تهرانپارس و مناطق 4 و 7 و 8 به راحتی انجام می شود.

  • تعداد بازدید: 139
  • 1400/01/19
Support مشاوره تلفنی رایگان داشتن وکیل اختصاصی یک رویا نیست ما در 24 ساعت شبانه روز در خدمت شما هستیم