بهترین وکیل کیفری ـ دیه اعضا

بهترین وکیل کیفری  ـ دیه اعضا

جرائم کیفری از مهم ترین پرونده های دستگاه قضا به حساب می آیند. برخی از این جرائم بسیار خطرناک هستند و به همین دلیل با برخی از آن ها به صورت ویژه برخورد می شود. دیه یکی از جرائم کیفری به شمار می آید که به برخی از جرم ها تعلق می گیرد. اگر هر دو طرفی که درگیر این موضوع می شوند از یک وکیل ماهر برخوردار نباشند، ممکن است که پرونده علیه آن ها نتیجه گیری شود. بنابراین بهتر است که با وکلای مجرب در همچین زمینه هایی مشورت داشت. اگر شما نیز می خواهید که بدانید بهترین وکیل کیفری ـ دیه اعضا چه کسی است می توانید در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین وکیل کیفری چه خصوصیاتی دارد>

وکیلی که پرونده های کیفری را پیگیری می کند باید دارای یک سری خصوصیات باشد. هنگام همکاری با یک وکیل کیفری بهتر است این نکات در نظر گرفته شود.

• یک وکیل کیفری مناسب باید از دانش حقوقی کافی برخوردار باشد و نکات ریز و درشت این نمونه از پرونده ها را کاملا بلد باشد.

• یکی دیگر از خصوصیات یک وکیل کیفری مناسب با تجربه بودن او است. یک وکیل کیفری باید دارای تجربه های مثبت در زمینه پرونده های کیفری باشد.

• وکیل کیفری باید در این زمینه به صورت اختصاصی کار کند. جدا از این یک وکیل کیفری باید در این خصوص دارای تحصیلات باشد.

• یک وکیل خوب باید توانایی نوشتن لوایح را به بهترین صورت ممکن داشته باشد. زیرا لوایح نقش مشخصی در پرونده های اینچنینی دارند.

• بهترین وکیل کیفری وکیلی است که فن بیان خوبی داشته باشد و بتواند به خوبی از موکل خود دفاع کند. این خصوصیت یکی از بهترین خصوصیاتی است که یک وکیل می تواند داشته باشد.

• وقت شناس بودن از دیگر خصوصیاتی است که یک وکیل باید داشته باشد.

خصوصیات بهترین وکیل کیفری

دیه اعضای بدن چیست؟

دیه اعضا به پولی گفته می شود که به افرادی که در اعضای بدن خود دچار صدمه شده اند پرداخت می شود. البته این امر در خصوص افرادی که به قتل رسیده اند نیز صدق می کند و پول دیه به بازماندگان مقتول پرداخت می شود. نام دیگر دیه خون بها است.اگر اعضای بدن کسی توسط فرد دیگر دچار نقص شود به آن عضو و یا اعضا خون بها تعلق می گیرد.
خون بها بر اساس میزان آسیبی که بر اعضای فرد وارد شده است محاسبه می شود. عمدی بودن و یا عمدی نبودن آسیب در پرونده های کیفری تاثیر گذار است.

چند نمونه از دیه اعضای بدن

هر عضوی از بدن دیه ی مخصوص خود دارد. برخی از آسیب هایی که اتفاق می افتد به صورتی است که فرد بدون این که جانش را ازدست بدهد خون بهای کامل به او تعلق بگیرد.
به طور کلی بر اساس آسیبی که به آن عضو وارد می شود خون بهای آن نیز مشخص خواهد شد. در ادامه به برخی از این آسیب ها و میزان خون بهای آن ها می پردازیم.

- حارصه: حارصه به آسیبی گفته می شود که پوست در آن خراشیده شده است اما خونی جاری نشده است. میزان خون بهای آن یک صدم خون بهای کامل است.

- دامیه: دامیه به آسیبی گفته می شود که در آن گوشت بریده شده و از آن خون نیز جاری می شود. فرقی ندارد که خون جاری شده کم باشد یا زیاد. خون بهای آن دوصدم خون بهای کامل است.

- متلاحمه: متلاحمه به آسیبی گفته می شود که در آن گوشت  عمیقا بریده می شود اما بریدگی به استخوان و یا پوست نازکی که روی استخوان است رسیده نشود. خون بهای آن سه صدم خون بهای کامل خواهد بود.

- سمحاق: سمحاق به آسیبی گفته می شود که در آن گوشت به صورت عمیق بریده شده و به پوست نازک روی استخوان رسیده است. خون بهای آن چهار صدم خون بهای کامل خواهد بود.

- موضحه: موضحه به آسیبی گفته می شود که در آن به پوست نازک روی استخوان صدمه رسیده و پوست استخوان کنار زده شده است و این امر موجب نمایان شدن استخوان می شود. میزان خون بهای آن پنج صدم خون بهای کامل می باشد.

- هاشمه: هاشمه به آسیبی گفته می شود که در آن استخوان می شکند بدون اینکه زخمی بر آن محل ایجاد شود. خون بهای آمن ده صدم از خون بهای کامل است.

- منقل: منقل به آسیبی گفته می شود که درمان کردن آن تنها با جا به جا کردن استخوان امکان پذیر است. خون بهای آن پانزده صدم خون بهای کامل خواهد بود.

- مامومه: مامومه آسیبی است که در آن جراحت به کیسه ی مغز رسیده است. خون بهای آن یک سوم خون بهای کامل است.

- مدامغه: مدامغه به آسیبی گفته می شود که در آن کیسه ی مغز پاره می شود. دیه ی شکستگی سر به خون بهای این آسیب اضافه خواهد شد.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که دیه ای که به آسیب های بدنی تعلق می گیر نصف دیه ای است که به آسیب های صورت تعلق می گیرد. آسیب هایی که به صورت وارد می شوند معمولا خون بهای بیشتری دارند. خون بهای یک چشم انسان برابر با نصف خون بهای کامل است و به هر دو چشم انسان خون بهای کامل تعلق می گیرد.  

نکته ی دیگری که باید گفته شود میزان خون بها در ماه های حرام است. چنانچه در چهار ماه رجب، محرم، ذی القعده و ذی الحجه آسیبی وارد شود، میزان خون بهای آن بیشتر از ماه های دیگر بیشتر است. چرا که در این چهار ماه جنگ و خونریزی حرام است و به این چهار ماه، ماه های حرام گفته می شود. در ماه های ذکر شده به میزان یک سوم از خون بها به خون بهای مشخص شده اضافه می شود.

دیه اعضای بدن

برای همکاری با یک وکیل کیفری چه باید کرد؟

برای همکاری با یک وکیل کیفری می توان به او وکالت داد. دادن وکیل باعث می شود تا او کار های مربوط به پرونده را انجام دهد.

چگونه دعاوی کیفری را اقامه کنیم

همانطور که گفته شد با دادن وکالت به یک وکیل کیفری می توان انجام این کار ها را به او سپرد. طرح دعوی مرحله ی بعدی است در طرح دعوی که نام دیگر آن شکوائیه است یک سری چیز ها عنوان می شود. چیزهایی از قبیل:

- نام و فامیلی شاکی به همراه نام پدر و آدرس محل زندگی وی باید گفته شود.

- نام و نام خانوادگی مجرم.

- نام افراد شاهد جرم همراه با آدرس آن ها.

- عنوان شکواییه و دلایل آن.

- موضوع شکایت.

- تاریخ وقوع جرم.

- محلی که جرم در آن اتفاق افتاده است.

- ضرری که به واسطه ی جرم به شاکی رسیده است نیز باید قید شود.

دعاوی کیفری

در جرایم کیفری تا چند وکیل می توان اختیار نمود؟

در تحقیقات اولیه و مقدماتی افراد می توانند تنها یک وکیل داشته باشند. در غیر جرائم موضوع صلاحیت دادگاه کیفری افراد اجازه ی داشتن دو وکیل را نیز دارا هستند. در دیوان عالی و دادگاه های تجدید نظر استان می توان هر تعداد که فرد بخواهد وکیل داشته باشد. در برخی از جرایم کیفری مانند آدم ربایی متهم می تواند تا سه وکیل اختیار نماید.

اگر شخصی توانایی گرفتن وکیل را نداشته باشد تکلیف چیست؟

در برخی از جرم ها اگر کسی توانایی گرفتن وکیل برای دفاع از خود را نداشته باشد برای او یک وکیل گرفته می شود که به آن وکیل تسخیری می گویند.

وکیل دیه

مشورت با یک گروه حقوقی جهت مسائل کیفری و دیه اعضای بدن

جهت مشورت با یک وکیل کیفری و دیه اعضای بدن می توانید به یک دفتر وکیل ارزان و خوب در تهرانپارس مراجعه کنید یا از مشاوره حقوقی تلفنی رایگان با وکیل در تهرانپارس استفاده کنید. مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل به طور رایگان در تهرانپارس می تواند در زمینه های مختلف برای شما راه گشا باشد.گروه حقوقی وکیل 24 ارائه خدمات حقوقی رایگان توسط وکیل اختصاصی را بر عهده دارد. مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین رایگان با وکیل در تهرانپارس و ماطق 4 و 7 و 8 می تواند کمک زیادی به شما بکند.   

  • تعداد بازدید: 78
  • 1400/02/09
Support مشاوره تلفنی رایگان داشتن وکیل اختصاصی یک رویا نیست ما در 24 ساعت شبانه روز در خدمت شما هستیم