طلاق توافقی

طلاق توافقی

نفقه در طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی

حضانت فرزند در طلاق توافقی

شرایط طلاق توافقی

هزینه طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی

طلاق ماجرایی است که این روزها شیوع خطرناکی دارد . خطرناک از این بابت که طلاق علاوه بر آثار روحی که به طرفین وارد می کند ، آسیب‌های اجتماعی فراوانی در پی دارد و علاوه بر آن نسل آینده برآمده از فرزندان طلاق با توجه به آمار در بیشتر موارد شاهد آینده خوبی نخواهند بود .
با این حال گاهی شرایطی در زندگی مشترک افراد پیش می آید که راهی جز طلاق و جدایی پیش رو ندارند . به شما توصیه می کنیم در پیچ و خم قوانین و در مسیر این پرونده به ظاهر ساده ولی در واقع پیچیده از مشاوره تلفنی رایگان وکیل متخصص طلاق گروه حقوقی وکیل ۲۴ استفاده کنید .
طلاق توافقی
طلاق توافقی سریع ترین و راحت ترین نوع طلاق است . در این طلاق زوجین دیگر تمایلی به ادامه زندگی با یکدیگر ندارند و هر دو قصد جدایی دارند . به این منظور زوج و زوجه می بایست در رابطه با تمامی مسائل مربوطه از جمله حضانت فرزندان ، اجرت المثل ، مهریه ، نفقه و جهیزیه توافق کنند . توافق در رابطه با این موارد برای مرجع قضایی قابل پذیرش بوده و در گواهی عدم امکان سازش که اصلی‌ترین مدرک جهت ثبت طلاق توافقی است آورده میشود .
این روزها بیشتر افرادی که قصد جدایی دارند با توافق تصمیم به طلاق می گیرند ، چرا که زمان بر بودن پروسه طلاق در دادگاه ها باعث فرسودگی جسم و روح و همچنین اتلاف وقت آنها خواهد شد . در غالب موارد زوجه تمام و یا بخشی از حقوق مالی خود را می‌بخشد و زوج نیز به طلاق راضی می‌شود ، مرجع قضایی نیز در وقت کوتاهتری حکم طلاق را صادر میکند .
زن و مرد می توانند پیش از هر کاری در رابطه با طلاق توافقی از مشاوره تلفنی رایگان وکیل متخصص طلاق به گروه حقوقی وکیل ۲۴ استفاده کنند . مشورت با وکلای خبره و متخصص راهگشا بوده و شما را از بسیاری از مشکلات می رهاند .
در طلاق توافقی یکی از مهم‌ترین مسائل که باید در مورد آن توافق شود مسائل و حقوق مالی است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم

نفقه در طلاق توافقی
می دانیم که بیشتر خانم ها بعد از طلاق و جدایی از همسر بی پشتوانه میشوند و با کوهی از مشکلات غالباً مالی در عرصه اجتماع تنها می مانند . این تصور بعضی خانمها که در صورت طلاق توافقی باید تمام حقوق خود را ببخشند اشتباه بوده و زن و مرد می‌توانند در مورد مسائل مالی با یکدیگر توافق کرده و حتی در برخی موارد با رضایت مرد تمامی حقوق مالی زن و یا حتی بیشتر از آن نیز پرداخت شود .
نفقه نیز از این قاعده مستثنا نبوده و می توان در مورد آن توافق نمود ، لازم به ذکر است که نفقه گذشته که بر عهده مرد قرار گرفته و پرداخت نشده قابل وصول بوده و بهترین راه دریافت نفقه در طلاق توافقی این است که پیش از توافق در مورد مسائل مالی و حقوق مالی زوجه ابتدا دادخواست مطالبه نفقه مطرح و مرد را ملزم به پرداخت کرد و پس از آن می توانید در مورد سایر مسایل توافق کنید .

مهریه در طلاق توافقی
مهریه را به جرأت می توان اصلی ترین موضوع مورد توافق در مقوله طلاق توافقی دانست . مسئله‌ای که گاهاً توافق در مورد آن به بن بست می خورد و هیچ توافقی حاصل نمی‌شود . در این مورد توصیه ما به شما مشاتوره آنلاین و یا مشاوره تلفنی رایگان با وکیل متخصص طلاق وکیل ۲۴ است .

حضانت فرزند در طلاق توافقی
در برخی موارد در جلسه طلاق توافقی دادگاه ها مجبور به دخالت می شوند و آن هم زمانی است که زوجین توافقی در مورد حضانت و نگهداری فرزندان نداشته باشند . بر اساس ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی نگهداری و حضانت فرزندان ، بدون در نظر گرفتن جنسیت آنان ، تا سن هفت سالگی با مادر است و پس از آن تا رسیدن به سن تکلیف که در دختر و پسر متفاوت است اصولاً حضانت با پدر است ولی چنانچه دادگاه مصلحت طفل را در زندگی کردن نزد مادر تشخیص دهد پس از هفت سالگی نیز تا مدتی حضانت را به مادر می دهد . به هر حال زن و مرد می‌توانند در طلاق توافقی بر خلاف اصول قانونی توافق کنند و این توافق برای مرجع قضایی محترم است .

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی
به منظور ثبت طلاق توافقی مدارک زیر مورد نیاز است :
1. عقدنامه
2. شناسنامه
3. کارت ملی
4. در صورت استفاده از وکیل طلاق توافقی اصل وکالتنامه
5. گواهی عدم بارداری
6. در صورت باکره بودن زن گواهی بکارت
7. توافق نامه کتبی مبنی بر توافقات زن و مرد
8. نظریه واحد مشاوره
چنانچه مدارک فوق ناقص باشد ، پروسه طلاق توافقی را با مشکل مواجه می‌کند .

مشاوره طلاق توافقی
قانون حمایت خانواده سال ۹۱ با این سیاست تصویب گردید که طلاق توافقی را کمی سخت تر کند تا شاید با این کار قدری از آمار بالای طلاق کاسته شود . بر اساس این قانون زوجین ملزم به شرکت در جلسات مشاوره هستند و همین امر باعث شده که روند پرونده طلاق توافقی طولانی تر گردد ، با توجه این مورد توصیه ما این است که از مشاوره تلفنی رایگان وکیل متخصص طلاق توافقی استفاده نمایید ، قطعاً گروه حقوقی وکیل ۲۴ در این زمینه کمک مناسبی به شما خواهد نمود .

در همین رابطه مطالعه مقاله طلاق به درخواست زن به شما توصیه میشود .

خلاصه مطالب
این روزها طلاق شیوع بالا و خطرناکی دارد . بر اساس آمارها نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منتج می‌شود . بنابراین به جرأت می توان گفت بیشتر خانواده‌ها با مقوله طلاق دست به گریبانند . بیشترین تعداد پرونده های موجود در مراجع قضایی مربوط به اختلافات زن و مرد و به عبارتی پرونده‌های خانواده است ، به خاطر همین طلاق توافقی راحت ترین راه و سریعترین روش برای طلاق است . در طلاق توافقی کلیه حقوق مالی زن و مرد مورد توافق قرار می گیرد ولی این تصور که زن باید تمام حقوق خود را ببخشد تصوری غلط و اشتباه است .

    
  • تعداد بازدید: 259
  • 1399/06/31
Support مشاوره تلفنی رایگان داشتن وکیل اختصاصی یک رویا نیست ما در 24 ساعت شبانه روز در خدمت شما هستیم