طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن چگونه است ؟

استفاده از حق طلاق یا وکالت در طلاق

حقوق مالی در طلاق از طرف زن

تقدیم دادخواست طلاق از طرف زن چگونه است

حضانت و نگهداری از فرزندان در صورت درخواست طلاق از طرف زن

 

طلاق از طرف زن
با توجه به شرایط فعلی اجتماع و فرهنگ کنونی شهرنشینی اغلب بانوان با مشکلات فراوانی در زندگی زناشویی خود مواجه می شوند . مشکلاتی که به عقیده برخی از این بانوان ، تنها راه حل آن جدایی و طلاق است . نباید فراموش کرد که مقوله طلاق یکی از پیچیده ترین پرونده های موجود در مراجع قضایی است و خصوصاً زمانی که طلاق از طرف زن باشد دادگاه ها سخت گیری خاصی خواهند داشت . به خاطر همین توصیه ما این است که قبل از هر اقدامی از مشاوره تلفنی رایگان وکیل متخصص طلاق گروه حقوقی وکیل ۲۴ بهره مند شوید .

حق طلاق یا وکالت در طلاق
بر اساس قانون اصولا حق طلاق متعلق به مرد است و این حق قابل واگذاری به هیچ کس نیست . آنچه عامه مردم به عنوان حق طلاق زن می‌شناسند ، در واقع وکالت در طلاق است . یعنی مرد به همسر خود وکالت می دهد که هر زمان که خواست خود را از طرف او طلاق دهد . این وکالت ممکن است به عنوان شرط ضمن عقد در سند ازدواج در گردد و یا بعد از ازدواج مرد با حضور در دفتر اسناد رسمی چنین وکالتی به همسر خود بدهد . البته در عقدنامه های چاپی نیز شروطی پیش‌بینی شده که در صورت تحقق این شرایط زن از مرد برای طلاق وکالت خواهد . داشت فراموش نکنیم که چنانچه زن بخواهد از این طریق اقدام به طلاق نماید، ابتدا باید تحقق این شروط را اثبات نماید تا بتواند با تحقق آن شرط به وکالت خود برای طلاق ، استناد نماید . اثبات تحقق این شروط ۱۳ گانه امری پیچیده زمان‌بر و تخصصی است بهتر است در این زمینه از مشاوره تلفنی وکیل متخصص طلاق گروه حقوقی وکیل ۲۴ استفاده نمایید .

حقوق مالی در طلاق از طرف زن چیست
به محض عقد نکاح زن مالک مهریه می شود و در صورت تمکین می تواند مطالبه نفقه کند . تقدیم دادخواست طلاق از طرف زن هیچ تعارضی با دریافت حقوق مالی ندارد و اینکه بعضی تصور می کنند باید همه حقوق مالی خود را مورد گذشت و چشم پوشی قرار دهند کاملاً غلط است .

توصیه میکنیم در این رابطه مقاله مهریه را نیز مطالعه کید .
تقدیم دادخواست طلاق از طرف زن چگونه است
بر اساس ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی در صورت تحقق یکی از شرایط و اثبات تحقق این شهر توسط زوجه ، زن میتواند دادخواست طلاق را تقدیم دادگاه نماید برخی از این شروط عبارتند از :
1. اعتیاد مضر همسر
2. نپرداختن نفقه حداقل به مدت شش ماه
3. مریضی سخت همسر
4. بچه دار نشدن همسر
5. امراض مقاربتی
6. نداشتن رابطه جنسی برای مدت متعارف
7. ترک زندگی توسط همسر
8. ازدواج مجدد
9. محکومیت قطعی به ۵ سال حبس
و غیره

حضانت و نگهداری از فرزندان در صورت درخواست طلاق از طرف زن
متاسفانه به دلیل عدم دانش حقوقی در بین عامه مردم برخی از زنان بر این باورند که در صورتی که طلاق از طرف زن باشد دیگر حق ملاقات با فرزند خود را ندارند و نمی توانند از او نگهداری کنند و همین امر سبب می شود که در شرایط غیرقابل تحمل و فرسایشی زندگی مشترک را ادامه دهند . همانطور که در مقاله طلاق توافقی در قسمت حضانت گفته شد ، حضانت فرزندان تا سن هفت سالگی به عهده مادر است و در این مورد تفاوتی ما بین دختر و پسر وجود ندارد . در صورتی که زن بتواند عدم صلاحیت مرد را در دادگاه اثبات نماید ممکن است دادگاه با در نظر گرفتن مصلحت طفل پس از هفت سالگی نیز حضانت را به مرد ندهد و همچنین حالت عکس این مورد نیز ممکن است . به هر حال دادگاه با در نظر گرفتن مصلحت طفل با استفاده از تخصص روانشناس کودک ممکن است حکم حضانت به نفع هر کدام از پدر یا مادر صادر کند .

در همین رابطه مطالعه مقاله ای در مورد حضانت به شما توصیه میشود .

 
  • تعداد بازدید: 226
  • 1399/06/31
Support مشاوره تلفنی رایگان داشتن وکیل اختصاصی یک رویا نیست ما در 24 ساعت شبانه روز در خدمت شما هستیم